AKMENĖS RAJONO DAILĖS IR TECHNOLOGIJŲ, GEOGRAFIJOS MOKYTOJŲ IŠVYKSTAMOJI METODINĖ DIENA ,,PAŽINKITE PANEVĖŽIO KRAŠTĄ“
Spalio 29 dieną dailės, technologijų, geografijos ir dar keletas kitų specialybių mokytojų dalyvavo iš anksto kruopščiai suderintame metodinėje dienoje „Pažinkime Panevėžio kraštą“. Šios išvykos tikslas susipažinti su šio Aukštaitijos miesto kultūrinėmis erdvėmis ir lankytinomis vietomis.
Pirmiausia apsilankėme meninio stiklo studijoje „Glasremis“. Tiesiogiai iš arti galėjome stebėti kaip gimsta spalvingi, išskirtinių formų stiklo kūriniai. Grožėjomės stiklo dirbiniais, o gidė mums pasakojo kaip atsiranda vienas ar kitas gaminio efektas. Na, o „pasiskaninimui“ mus pakvietė į salę, kurioje pristatoma šios studijos įkūrėjo Remigijaus Kriuko – gerai žinomo dailininko ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, autoriniai darbai. Žavėjomės išmone, netikėtais sprendimais.
Vis dar prisimindami stiklo dirbinių žaižaravimą ėjome per nukritusius spalvotus rudeninius lapus Skaistakalnio parke. Tai išsaugojęs natūralų miško charakterį, tačiau su sukurtomis erdvėmis laisvalaikiui ir pramogoms parkas. Žvalgydamiesi aplinkui priėjome Panevėžio kūrybiškumą centrą „Pragiedruliai“, kuris įsikūręs atrestauruotame Juozo Čerkeso-Besparnio name ir prie jo pristatytame pusapvaliame pastate. Kuratorė Gita Laurinavičiūtė mums papasakojo ir parodė dailės, fotografijos, dizaino, teatro ir audio-video edukacines erdves. Neskubėdami ir žvalgydamiesi pro langus į parką ir neseniai atidarytą Marijos Petraitytės kostiumų parodą „Samanų šalies gyventojai“.
Pasistiprinome „Stasys Museum“ kavinėje. O tada, lydimi gidės, apsilankėme ir pačiame muziejuje. Susipažinome su vieno žinomiausių šiuolaikinių lietuvių dailininko Stasio Eidrigevičiaus kūryba. Iš muziejaus terasos apžvelgėme Panevėžio panoramą. Stasio Eidrigevičiaus centro lankymas nuo pat atidarymo gegužės mėnesį vis įsibėgėja ir tampa traukos centru ne tik lietuviams.
Išvykos pabaigoje apsilankėme pas Juozą Miltinį bute. Ant sienų kabantys paveikslai, autentiški daiktai, pagal Maestro tvarką lentynose sustatytos knygos, ant stalo stovinti geltonų rožių puokštė ir jausmingas muziejininkės Reginos Grigaliūnienės pasakojimas nuteikė maloniam pasisvečiavimui. Sėdint improvizuotoje teatro salėje perskaitėme Juozo Miltinio sakinį: ,,Gyvenimas yra nuolatinis savęs kūrimas“.
Ši kelionė mus praturtino ir vaizdais, jausmais ir noru pasidalinti šiais įspūdžiais su mokiniais.
Atsisveikindami tarėmės, kur dar reikėtų nuvažiuoti drauge.
Akmenės rajono dailės ir technologijų mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Zita Staškienė.