IŠVYKA Į PAKRUOJO DVARĄ

          Lapkričio mėnesį Akmenės rajono vaikų dienos centrų „UOGYS“ ir „AGLUONAI“ vaikai ir suaugusieji aplankė Pakruojo dvarą. Į edukacinę kelionę vyko 51 vaikas ir 7 juos lydintys suaugusieji. Didelė keliautojų grupė išjudėjo dviem autobusais, pro kurių langus žvitriomis akutėmis dairėsi mažieji, o suaugusieji – vis atsakinėjo į nesibaigiančius jų klausimus. Autobusams įsukus į Pakruojo dvaro kiemą, išvydome visur išdėliotus žibintus, kurie atvyksta iš rytų Azijos ir nušviečia, jau ne pirmus metus, visą dvaro teritoriją. Kelionės metu mes galėjome ne tik pažinti Pakruojo dvaro istoriją, bet išvysti spalvingus kūrinius, didžiuosius Kinijos žibintus. O Pakruojo dvaro praeities gyvenimą svečiams pasakojo du Pakruojo dvaro personažai – Baronienė ir Tadas Blinda. Jų edukacinė programa buvo suskirstyta į dvi dalis: viena – skirta viešnioms panelės ir ponioms, o antra – drąsiausiems vaikinams ir vyrukams. Suskirstytos grupės iškeliavo su savo pasakotojais, palydovais po dvaro teritoriją.
          Mergaičių ir moterų grupę pakvietė Baronienė, kuri atvėrė didingus, prabangius pastato kambarius. Gražiausioje dvaro svetainėje, degant stikliniams senoviniams šviestuvams, aidėjo Baronienės žodžiai, pasakojantys apie paslaptis ir burtus. Edukacija įtraukianti ir magiška, nes jos dalyvis ne tik pasyvus klausytojas, bet ir dalyvis. Nekantriausios mergaitės, padedant Baronienės žvakėms, būrėsi, taip pat mokėsi skaityti savo delnų linijas. O paskutiniame aplankytame dvaro kambaryje mergaitės kūrė laimės amuletus, nešančius joms sėkmę ir apsaugančius nuo bėdų.
          Drąsuoliai vaikinai,vyriškiai lydimi Tado Blindos ėjo į Baudžiavos laikų bausmių muziejų, į vienintelį tokį Lietuvoje. Muziejus lankytojams primena, kaip senovėje buvo baudžiami nusikaltėliai, kokia laukė jų dalia už padarytas niekšybes. Po šiurpą keliančių baisumų, edukacija persikėlė į pačią mėgstamiausią atvykėlių vietą, į dvaro žirgyną. Ten drąsiausi, atkakliausi vaikinai galėjo pajodinėti žirgu ir pramokti ristūną valdyti. Toliau Tado Blindos programa tęsėsi dvare, jis nuvedė į mergaičių jau aplankytus kambarius, pasakojo dvaro įdomiausius pasakojimus.
          Vaikų dienos centrų „UOGYS“ ir „AGLUONAI“ organizuota kelionė leido vaikams labiau suprasti Lietuvos istoriją, kaip gyveno kito laikmečio žmonės. Jie pažino didingą Pakruojo dvarą, jo saugomas paslaptis ir burtus.

                     Dvaras      dvaras 2

Lina Janavičienė 

 

VAIKŲ DIENOS CENTRŲ LANKYTOJŲ IŠVYKA Į KLAIPĖDOS JŪRŲ MUZIEJŲ

        Ankstų spalio 11 dienos rytą trys pilni autobusai vaikų iš Naujosios Akmenės, Agluonų  ir Kairiškių kaimų išjudėjo į Lietuvos uostamiestį – Klaipėdą. Jauniausiam keliautojui – tik 3 metai, o vyriausiam – 17 metų.  Vaikai labai laukė šios ekskursijos: planavo, skaitė, domėjosi, spėliojo – ką pamatys Jūrų muziejuje, nes važiavo pirmą kartą.
         Vaikams labai patiko Delfinariume, juos džiugino delfinų ir kaliforninių jūros liūtų pasirodymai, gyvūnų bendravimas ne tik su treneriais, bet su lankytojais. Pirmosiose eilėse sėdinčius vaikus labai juokino Delfinariumo „artistų“ taškomi vandens purslai, kurie kliudė ir juos.
           J
ūrų muziejaus gyventojai ir eksponatai patiko vaikams – jie pažino vandens augmeniją, gyvūnų pasaulį. Visi ekskursijos dalyviai pasijuto esantys lyg dideliame akvariume, kur gyvena įdomios, spalvingos jūros paslaptys.
            Edukacinės išvykos metu keliautojai iš arčiau pažino Lietuvos miestą – Klaipėdą bei unikalias jos vietoves. Ši kelionė ne tik suteikė žinių, bet taip pat visus suartino, vaikai įgijo bendravimo, etiketo bei savarankiškumo įgūdžių. Vaikų dienos centrai yra labai svarbūs vaikams ir jų tėvams, nes jie čia gali praleisti laisvalaikį, ruošti pamokas, keliauti. Tėvai yra konsultuojami bendravimo su vaikais klausimais, jiems patariama, kaip elgtis įvairiose probleminėse situacijose. 
          Edukacinėje ekskursijoje dalyvavo 68 vaikai ir 12 suaugusiųjų, kurie buvo atsakingi už tikslinę grupę.

Lina Janavičienė

 

 

SAUGU IR SMAGU VAIKŲ DIENOS CENTRUOSE

 

          Vaikų dienos centrai „Uogys“ ir „Agluonai“ pradėjo veiklas. Planuojama vaikams pasiūlyti įdomių ir reikalingų veiklų – tai higieninių įgūdžių ugdymas, užsiėmimai sporto klube „Partinis Gym“, plaukimo baseine „Saurida SPA“ (Mažeikiai), lipdymas iš molio, pynimas iš vytelių, iliuzionisto mokymai, ekskursijos ir t.t. 
        Centruose dirba po du darbuotojus, jie ne tik rūpinasi, kad vaikai gerai praleistų laiką, bet organizuoja popamokinį ugdymą – mokiniai atlieka mokytojų skirtas užduotis, mokosi emocinio intelekto dalykų – tai daro ne tik po pamokų, bet ir per mokinių atostogas. 
          Vaikai dalyvaus vasaros poilsio stovykloje, kuri bus organizuojama vaikų dienos centruose „Uogys“ Naujojoje Akmenėje, „Agluonai“ Agluonų ir Kairiškių kaimuose. 
          Vaikų dienos centrus pageidauja lankyti daugiau vaikų, nei galime priimti, riboja žmogiškieji ir materialieji ištekliai.

                                                                                                                                                                        Lina Zubavičienė           

MANO DIENYNAS

NUOTOLINIS

MOKYMAS 

JUNGTIS

NAUJAUSI ĮRAŠAI

" Time to Move"
" Time to Move"

„Time to Move“ – viena svarbiausių Eurodesk informacinio tinklo kampanijų, kurios metu jauni žmonės yra skatinami domėtis studijomis, savanoryste ir...